Regulamin świadczenia pomocy prawnejwersja z dnia 25.07.2024 r.

Kancelaria Adwokacka Adwokat ukraiński VIKTORIIA FURMAN, NIP 7861733311 (zwana dalej Kancelarią), publikuje niniejszy Regulamin o świadczenie pomocy prawnej (zwaną dalej Umowa), która jest umową (ofertą) oferty publicznej skierowaną do osób korzystających z usług Kancelarii, zwanych dalej Klientem, z drugiej strony

1. PRZEDMIOT UMOWY

1.1. Kancelaria przyjmuje zlecenie Klienta i zobowiązuje się świadczyć Klientowi pomoc prawną w zakresie:

  • Udzielania informacji prawnych, konsultacji i wyjaśnień w kwestiach prawnych.

  • Przygotowywania wniosków (oświadczeń, skarg, wniosków) i innych dokumentów prawnych.

  • Przygotowywania dokumentów procesowych (sprzeciwów, petycji, roszczeń, pozwów, odwołań i skarg kasacyjnych, wniosków o tymczasowe zwolnienie i innych dokumentów zgodnie z wymogami prawa procesowego).

  • Reprezentowanie i ochrona interesów Klienta przed wszelkimi organami władzy publicznej, przedsiębiorstwami, instytucjami, organizacjami wszystkich form własności i podporządkowania, a także przed sądami wszystkich instancji w postępowaniach cywilnych, handlowych, administracyjnych, karnych i konstytucyjnych, postępowaniach w sprawie wykroczeń administracyjnych, organami państwowej służby wykonawczej, organami Narodowej Policji Ukrainy, prokuratorami, w tym między innymi Prokuraturą Generalną, organami Państwowej Służby Fiskalnej Ukrainy i wszystkimi innymi organami.

1.2. Umowę uważa się za zawartą z chwilą uiszczenia opłaty za pomoc prawną, a Klienta uważa się za osobę, która udzieliła Kancelarii zlecenia i otrzymała pełną i wyczerpującą informację o wykazie i warunkach świadczenia usług.

1.3. Pomoc prawna świadczona jest w zakresie prawa ukraińskiego i międzynarodowego.

2. UPRAWNIENIA KANCELARII DO REPREZENTOWANIA INTERESÓW KLIENTA

2.1. Klient może przyznać Kancelarii następujące uprawnienia: bycie przedstawicielem Klienta w organach sądowych Ukrainy dowolnego szczebla ze wszystkimi niezbędnymi do tego celu uprawnieniami, które są przyznane przez prawo powodowi, pozwanemu, osobie trzeciej, wnioskodawcy, osobie zainteresowanej, ofierze, podejrzanemu, oskarżonemu, osobie pociągniętej do odpowiedzialności administracyjnej, w kwestiach związanych z ochroną praw, w tym prawo do składania pozwów w imieniu Klienta i w jego interesie; uczestniczenia w rozprawach sądowych; składania wniosków i skarg; składania ustnych i pisemnych wyjaśnień w sądach rozpatrujących sprawę Klienta; zrzeczenia się roszczeń w całości lub w części; uznania roszczeń w całości lub w części; zmiany podstawy lub przedmiotu roszczeń zmniejszać lub zwiększać przedmiot i/lub wartość roszczeń; zawierać ugody; kierować sprawę do sądu polubownego; odwoływać się od orzeczeń sądowych (wyroków, postanowień) i korzystać z innych uprawnień procesowych przewidzianych prawem; otrzymywać orzeczenia sądowe (wyroki, postanowienia) (ich odpisy poświadczone zgodnie z ustaloną procedurą); przedkładania dokumentów egzekucyjnych do windykacji, a także przyjmowania, podpisywania i przedkładania w imieniu Klienta i w jego interesie wszelkich niezbędnych dokumentów (w tym m.in. wniosków, sprzeciwów, zarządzeń, petycji, skarg, w tym apelacji i kasacji, ich uzupełnień, dodatkowych dokumentów itp.); reprezentowania interesów Klienta na wszelkie sposoby prawne przed organami sądowymi i innymi organami, których działalność związana jest z rozstrzyganiem kwestii określonych w Umowie; zapoznawania się z aktami sprawy i materiałami egzekucyjnymi przyjmować majątek i kwoty pieniężne Klienta; sporządzać wyciągi i kopie dokumentów zawartych w aktach sprawy oraz podnosić kwestię ich uwierzytelnienia zgodnie z procedurą ustanowioną w tym celu; wnosić zarzuty w przypadkach przewidzianych przez obowiązujące ustawodawstwo Ukrainy; uczestniczyć w rozprawach sądowych i badaniu dowodów; zlecać badanie przez biegłego; przedstawiać argumenty i rozważania we wszystkich kwestiach pojawiających się w trakcie procesu, jeśli jest to dozwolone przez prawo procesowe, oraz w trakcie postępowania egzekucyjnego; sprzeciwiać się wnioskom, argumentom i rozważaniom innych uczestników procesu i/lub postępowania egzekucyjnego; odwoływać się od orzeczeń sądowych do instancji kasacyjnej; odwoływać się do sądu wyższej instancji; odwoływać się od działań lub bezczynności urzędników (w tym organów egzekucyjnych) w postępowaniu pozasądowym ustanowionym przez prawo i korzystać ze wszystkich praw przewidzianych w obowiązującym ustawodawstwie, płacić cło państwowe, obowiązkowe opłaty i inne niezbędne płatności; wykonywać wszystkie inne czynności przewidziane w obowiązującym ustawodawstwie Ukrainy dla takich osób.

2.2. Bezpośrednią reprezentację interesów Klienta w imieniu Kancelarii na podstawie niniejszej Umowy wykonuje adwokat - Furman Wiktoria, świadectwo nr 3175 wydane przez Radę Adwokacką Obwodu Połtawskiego w dniu 05.11.2019 r., wpisana na listę adwokatów zagranicznych w Rzeczypospolitej Polskiej (nr wpisu POZ/PzB/6) na podstawie Decyzji Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu.

2.3. Kancelaria może angażować na podstawie umowy innych adwokatów do wykonywania zawartych przez nią umów o świadczenie pomocy prawnej. Jednocześnie zobowiązana jest do zapewnienia przestrzegania uprawnień zawodowych adwokatów oraz gwarancji wykonywania zawodu adwokata.

3. OBOWIĄZKI KLIENTA

3.1. Klient zobowiązuje się: w trakcie wykonywania niniejszej Umowy udzielać kompletnych, wyczerpujących i rzetelnych informacji, a także dostarczać wszelkie niezbędne dokumenty, które są ważne dla skutecznego wykonania niniejszej Umowy. Klient zobowiązuje się do niezwłocznego powiadamiania Kancelarii o wszelkich okolicznościach, które są lub mogą być istotne dla osiągnięcia rezultatu w wykonaniu niniejszej Umowy, a także do udzielenia dodatkowych informacji na żądanie Kancelarii. Klient zobowiązuje się współpracować z Kancelarią i dołożyć wszelkich starań niezbędnych do pomyślnego wykonania zadań określonych w niniejszej Umowie; uiścić opłatę (wynagrodzenie) zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej Umowie, zgodnie z taryfami ustalonymi przez Kancelarię. Oprócz opłaty Klient zobowiązuje się zwrócić Kancelarii dodatkowe (rzeczywiste) wydatki związane z wykonaniem niniejszej Umowy, w tym między innymi zapłatę za pracę specjalistów, których opinii lub usług wymaga Kancelaria; koszty drukowania, kopiowania i innych prac technicznych niezbędnych do wykonania niniejszej Umowy; koszty tłumaczenia i notarialnego poświadczenia dokumentów; koszty usług pocztowych, urzędniczych, kurierskich, transportowych; koszty podróży służbowych, w tym podróży, zakwaterowania, wyżywienia i innych powiązanych wydatków; wspomniane dodatkowe koszty zostaną zwrócone przez Klienta w ciągu 3 (trzech) dni bankowych od daty otrzymania odpowiedniego pisemnego wniosku Kancelarii. Ponadto zabronione jest wymaganie od szefa, prawników i pracowników Kancelarii lub innych osób zaangażowanych przez Kancelarię do wykonania niniejszej Umowy stosowania nielegalnych i nieetycznych środków.

4. OPŁATA I PROCEDURA ŚWIADCZENIA POMOCY PRAWNEJ

4.1. Wysokość wynagrodzenia należnego Kancelarii od Klienta za pomoc prawną świadczoną na podstawie niniejszej Umowy zostanie ustalona przez strony w odrębnym dodatkowym porozumieniu, po uzgodnieniu przez strony rodzaju i zakresu pomocy prawnej.

4.2. Płatność za pomoc prawną dokonywana jest w formie 100% (sto procent) przedpłaty przelewem bankowym na rachunek bieżący lub za pośrednictwem systemu płatności WayForPay.

4.3. Płatność może być dokonana w UAH, jak również na rachunek walutowy Kancelarii w złotych polskich.

4.4. Kancelaria rozpoczyna świadczenie pomocy prawnej w terminie 2 (dwóch) dni roboczych od dnia otrzymania zaliczki, wymaganego pakietu dokumentów oraz niezbędnych informacji.

4.5. Jeżeli świadczenie pomocy prawnej jest niemożliwe z powodu niewystarczających informacji i/lub dokumentów, Kancelaria w ciągu dwóch (2) dni roboczych zwróci się do Klienta o dostarczenie brakujących informacji, materiałów i dokumentów. W takim przypadku Kancelaria ma prawo nie przystąpić do wykonywania swoich zobowiązań do czasu dostarczenia przez Klienta dodatkowych informacji (materiałów, dokumentów), a termin świadczenia pomocy prawnej zostanie przedłużony o okres, w którym Klient dostarczy dodatkowe niezbędne informacje (materiały, dokumenty).

4.6. Kancelaria świadczy pomoc prawną w godzinach swojej pracy. W tym kontekście godziny pracy definiuje się jako okres od 8:00 do 18:00 w dni robocze określone zgodnie z obowiązującym prawem pracy Ukrainy.

4.7. Jeśli świadczenie pomocy prawnej na wniosek Klienta odbywa się poza godzinami pracy, w weekendy lub święta i / lub wymaga pilnego wykonania, Klient zapłaci podwójną opłatę.

5. ODPOWIEDZIALNOŚĆ STRON

5.1. Klient gwarantuje, że posiada odpowiednią zdolność do czynności prawnych zgodnie z prawem Ukrainy i/lub Polski; działa odpowiedzialnie i w dobrej wierze; udziela Kancelarii zgody na gromadzenie, przetwarzanie i przechowywanie jego danych osobowych; nie ma żadnego znanego konfliktu interesów ani ryzyka jego wystąpienia; nie ograniczy okresu świadczenia pomocy prawnej przez Kancelarię.

5.2. Strona winna ponosi odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie swoich zobowiązań wynikających z niniejszej Umowy zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem Ukrainy.

5.3. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za: prawdziwość i dokładność informacji przekazanych przez Klienta w celu wykonania niniejszej Umowy; opóźnienia i przerwy w świadczeniu pomocy prawnej, które wystąpiły z przyczyn od niej niezależnych; bezprawne działania popełnione przez Klienta.

5.4. Kancelaria jest zwolniona z odpowiedzialności za negatywne dla Klienta skutki prawne spowodowane wejściem w życie zmian przepisów prawa, o których Kancelaria nie mogła wiedzieć i nie mogła przewidzieć ich wejścia w życie.

6. SIŁA WIĘKSZA

6.1. Żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności za całkowite lub częściowe niewykonanie swoich zobowiązań, jeżeli niewykonanie jest wynikiem powodzi, pożaru, trzęsienia ziemi i innych klęsk żywiołowych lub działań wojennych, które miały miejsce po zawarciu umowy. Z odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań zwalnia strony również zakaz działań stanowiących treść zobowiązań wydany przez rząd i parlament.

6.2. Strona, dla której wypełnienie zobowiązań wynikających z niniejszej Umowy stało się niemożliwe, powiadomi na piśmie o wystąpieniu lub ustaniu okoliczności siły wyższej niezwłocznie, ale nie później niż 7 dni kalendarzowych od daty ich wystąpienia lub ustania, oraz potwierdzi ich istnienie wiarygodnymi dokumentami Ukraińskiej Izby Handlowo-Przemysłowej lub innego upoważnionego organu. Późne powiadomienie o okolicznościach siły wyższej pozbawia odpowiednią Stronę prawa do powoływania się na nie w przyszłości i nie zwalnia jej z odpowiedzialności wynikającej z niniejszej Umowy.

7. OKRES OBOWIĄZYWANIA UMOWY

7.1. Niniejsza Umowa obowiązuje do momentu całkowitego wypełnienia zobowiązań przez Strony.

7.2. Klient ma prawo odmówić pomocy prawnej w ramach niniejszej Umowy w dowolnym momencie i rozwiązać ją jednostronnie, przekazując Kancelarii pisemne powiadomienie o tym fakcie nie później niż 5 dni roboczych wcześniej. W takim przypadku Klient zapłaci Kancelarii wynagrodzenie za całość wykonanej lub przygotowanej do wykonania pracy, a Kancelaria poinformuje Klienta o możliwych konsekwencjach i ryzykach związanych z wcześniejszym rozwiązaniem (odstąpieniem) Umowy, a także zwróci Klientowi dokumenty otrzymane od lub dla Klienta w związku ze świadczeniem pomocy prawnej, z wyjątkiem tych, które zostały dołączone przez Kancelarię do akt sprawy w sądzie, organach postępowania przygotowawczego, prokuraturze lub przy kierowaniu skarg/wniosków/prośb do innych instytucji.

7.3. Kancelaria ma prawo odmówić udzielenia Klientowi pomocy prawnej w następujących przypadkach:

7.3.1. jeżeli Klient postępuje niezgodnie z zaleceniami Kancelarii.

7.3.2. Jeżeli Klient wykorzysta poradę Kancelarii do popełnienia przestępstwa.

7.3.3. jeżeli Klient nie wywiąże się ze zobowiązań wynikających z Umowy, w tym w zakresie zapłaty wynagrodzenia i dodatkowych wydatków określonych w Umowie.

8. INNE POSTANOWIENIA

8.1. Upoważnienie adwokata do reprezentowania/obrony interesów Klienta przed osobami niebędącymi stronami niniejszej Umowy potwierdza Order.

8.2. Postanowienia Załączników do niniejszej Umowy dotyczące wynagrodzenia mogą zostać ujawnione przez Kancelarię w przypadku windykacji należności Klienta z tytułu wynagrodzenia za pomoc prawną.

8.3. Kancelaria zastrzega sobie prawo do jednostronnej zmiany niniejszej Umowy pod warunkiem uprzedniej publikacji na oficjalnej stronie internetowej Kancelarii.

8.4. W przypadkach nieuregulowanych niniejszą Umową strony podlegają obowiązującemu ustawodawstwu Ukrainy oraz Zasadom Etyki Zawodowej.

szczegóły biura

Kancelaria Adwokacka Adwokat ukraiński VIKTORIIA FURMAN
Numer NIP
7861733311
Numer REGON 529138000
63-000, Środa Wielkopolska, ul. Czerwonego Krzyża, nr 3, lok. 8
tel.: 725345051
Advo.cat.furman@gmail.com